Bilgisaymaz® Online Oyunlar,Okul,Spor,Haberler
Lütfen Giriş Yap veya Kayıt Ol
Lütfen Giriş Yap veya Kayıt Ol
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesGiriş yapKayıt Ol
Alttaki "Beğen" tuşuna basarak Facebook sayfamızı beğenirseniz sevinirim.

Michael Shrieve Biyografisi

YazarMesaj
iceman001
Özel Üye
Özel Üye
iceman001

Michael Shrieve Biyografisi Aost10
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 773
Rep Puanı Rep Puanı : 4
Nerden Nerden : osmaniye
Uyarı Seviyesi Uyarı Seviyesi : YOK
Yaş Yaş : 26
Michael Shrieve Biyografisi Alt10

Michael Shrieve Biyografisi Empty
MesajKonu: Michael Shrieve Biyografisi   Michael Shrieve Biyografisi EmptyC.tesi Eyl. 11, 2010 8:09 am

Michael Shrieve 19 yaşında Santana'nın bateristiydi.Santana'ya katılması ile beraber Woodstock'ta çalan en genç muzisyen oldu.Grupla beraber 8 studyo albumunun yapiminda calisti.Gruptan ayrıldıktan sonra Mick Jagger , The Rolling Stones , Pete Townshend , Steve Winwood ve Jazz'ci Freddie Hubbard , John McLaughlin ve Jaco Pastorious ile birlikte calisti.

Ayni zamanda Japon Kompoziyor Stomu Yamash'ta birleserek Klaus Schulze ile beraber Tangerine Dream'in kurulmasına onculuk etti.The Tempest (yonetmen Paul Mazursky) ve The Bedroom Window ve bircok televizyon dizisinde katkısı oldu.

Solo kariyerini 1994 yılında CMP Records la uclu bir album cikardi.Gitarist Bill Frsell ve organizator Wayne Horvitz ile beraber cikarttiklari Fastination muzik kalitesi bakımından herkesin ornek alması gereken muzik icermekteydi.

1996'da Two Doors iki disc'lik ve iki tarafından da Shrieve'ın muzigini ortaya koyuyordu.

Ikinci CD'si Flying Polly bir onceki albumunden calismalar icermekteydi.Gene de bassci Jonas Hellborg ve gitarist Shawn Lane in katilimiyla eski sarkilari modifiye ettiler.

Carlos Santana "Ben Michael'a cok sey borcluyum.Beni John Coltrane ve Miles Davis gibi olmamı saglayan kisiydi.Ben Michael gelene kadar sadece blues calmak istiyordum.Benim gozlerimi , kulaklarını ve kalbimi acti.Bazi bateristler sadece bagetlere sahiptir ama Michael Shrieve vizyon sahibi birisi.Michael herseye sahip birisi butun renklere sahip birisi."

Michael Shrieve Biyografisi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» George Michael Biyografisi
» H.i.m. Biyografisi
» M.y.s.t. Biyografisi
» Can Biyografisi