Bilgisaymaz® Online Oyunlar,Okul,Spor,Haberler
Lütfen Giriş Yap veya Kayıt Ol
Lütfen Giriş Yap veya Kayıt Ol
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesGiriş yapKayıt Ol
Alttaki "Beğen" tuşuna basarak Facebook sayfamızı beğenirseniz sevinirim.

Reiki Nasıl Çalışır

YazarMesaj
N4O1
Çalışkan Üye
Çalışkan Üye
N4O1

Reiki Nasıl Çalışır Aost10
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 152
Rep Puanı Rep Puanı : 4
Nerden Nerden : Kocaeli
Uyarı Seviyesi Uyarı Seviyesi : YOK
Yaş Yaş : 38
Reiki Nasıl Çalışır Alt10

Reiki Nasıl Çalışır Empty
MesajKonu: Reiki Nasıl Çalışır   Reiki Nasıl Çalışır EmptySalı Haz. 29, 2010 2:22 pm

REİKİ NASIL ÇALIŞIR?

Reiki Nasıl Çalışır Reiki-nasil-calisir

Tüm canlıların sahip olduğu bir yaşam enerjisi vardır ve bu enerji doğumla birlikte getirilmiştir. Yaşam enerjisi düşük olan insanlar daha kolay ve daha sık hasta olurlar. Yaşam enerjisi yüksek olanlar ise daha dayanıklıdırlar. Reiki insanın yaşam enerjisini arttırıcı bir yöntemdir. Reiki uygulayıcısı ister kendine ister bir başkasına reiki uygulasın kendinden bir enerji vermez O sadece reikiye kanal olur. Dolayısıyla enerjisi azalmaz aksine artar. Reiki kişinin vücut dengesini ve uyumunu korumasını sağlar. Eğer vücudunda herhangi bir yerde bozukluk yada sorun varsa bu tüm vücudu etkileyeceğinden bütüne yönelir. Günümüzde bir çok hastalığın altında zihinsel nedenlerin bulunduğu ve hastalığa yol açan zihinsel kalıplar değiştiğinde hastalığın da iyileştiği artık bilinmektedir.

Reiki sadece fiziksel boyutta değil zihinsel ve ruhsal boyutta da pozitif enerji veren özelliklere sahiptir. Reiki tıbbi tedaviyi asla reddetmez. Dünyada yapılan araştırmalar tıbbi tedavi gören hastaların reiki kullanmaları durumunda iyileşme hızının %50 arttığı ve ilaçların yan etkilerinden çok daha az etkilendiklerini ortaya koymuştur. Reikiyi düzenli olarak kullanmanın bir çok faydası vardır. Bunlardan bazıları şunlardır.;

Kronik hastalıklarınızın tedavisinde daha pozitif hissetmenize yardım ederek, tibbi tedavinize destek olur.

Bünyenizin daha güçlü olmasına yardım eder.

Stresli zamanlarınızda sizi rahatlatır ve sakinleştirir.

Korku duygusunu yenmenize yardım eder.

Kafanız karışık olduğunda düşüncelerinizi netleştirmenizi sağlar.

Düşüncelerinizi doğru noktaya yönlendirmenize yardım eder.

Vücudunuzu toksinlerden arınmasına yardım eder.

Duygusal sorunlarınızı çözmenize yardım eder.

Sezgisel yeteneklerinizi ve farkındalığınızı arttırır.

Kötü alışkanlıklarınızdan ve size zarar veren tutumlarınızdan vazgeçmenize yardım eder.

İnsanlarla ilişkilerinizde daha sakin ve daha yapıcı olmanıza yardım eder.

Sanatsal üretkenliğinizi arttırır ve ilham almanızı kolaylaştırır.

Kin, nefret,öfke gibi zarar verici duygulardan sıyrılmanıza yardım eder.

Kendiniz için daha doğru ve iyi olanı bulmanıza yardım eder.

Enerji vererek sizi dinçleştirir.

Psikolojik rahatsızlıklarda,fobilerde ve depresyonda tibbi tedavinin yanında iyileşme sürecini destekler.

Sevgi ve ilgi duygularınızı artırır ve duygusal ilişkilerinize olumlu katkısı olur.

Uykusuzluk, bitkinlik ve isteksizlik gibi sorunlarınızın çözülmesinde yardımcıdır.

Fiziksel,psikolojik ve zihinsel sorunların çözümlenmesine yardım etmesi ve diğer pozitif etkileri hem iş yaşamında hem duygusal yaşamınızda hem de sosyal ilişkilerinizde sizi destekleyecek ve çok daha mutlu bir insan olmanıza yardım edecektir. Reiki genel olarak yaşam kalitenizi yükselten bir enerji tekniğidir.

Reiki Nasıl Çalışır
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Reiki
» reiki nedir?